ԳԼԽԱՎՈՐ ԳՈՐԾԸՆԿԵՐ

Գործընկերներ

 

Ինֆորմացիոն Գործընկերներ

Նորություններ

Փակ գաղտնի քվեարկությամբ ընտրվեցին հավակնորդ ֆիլմերը:

Ազգային կինոյի մրցանակաբաշխության 15 անվանակարգերի համար ներկայացված 52 ֆիլմերից I-ին փուլի արդյունքում ընտրված հավակնորդները:

 

Լավագույն խաղարկային ֆիլմ
1. ‹‹Փուշը››- Սուրեն Բաբայան
2. ‹‹Փարաջանով›› - Մարտուն Ադոյան, Թագուհի Կարապետյան
3. ‹‹Ռոմանտիկները›› - Արեգ Ազատյան, Շողիկ Թադևոսյան

 

Լավագույն ռեժիսոր
1. ‹‹Փարաջանով›› - Սերժ Ավեդիքյան, Օլենա Ֆետիսովա
2. ‹‹Ռոմանտիկները›› - Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան
3. ‹‹Կաուչո›› - Լիլիթ Մովսիսյան

 

Լավագույն օպերատոր
1. ‹‹Փուշը››- Թամմամ Համզա
2. ‹‹Ռոմանտիկները›› - Թամմամ Համզա
3. ‹‹Կաուչո››- Վազգեն Մարտիրոսյան

 

Լավագույն սցենարի հեղինակ
1. ‹‹Փուշը›› - Սուրեն Բաբայան
2. ‹‹Կաուչո››- Լիլիթ Մովսիսյան, Արսեն Գրիգորյան, Շողեր Պետրոսյան
3. ‹‹Ռոմանտիկները›› - Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան

 

Լավագույն նկարիչ
1. ‹‹Փարաջանով›› - Վլադիսլավ Ռիժիկով
2. ‹‹Ռոմանտիկները››- Շողիկ Թադևոսյան, Արեգ Ազատյան
3. ‹‹Կաուչո››-Գոհար Պարույրյան

 

Լավագույն դերասանուհի
1. ‹‹Փուշը››- Լուսինե Հարությունյան
2. ‹‹Կաուչո››-Լուսի Աբդալիան
3. ‹‹Երկու աշխարհից ի հիշատակ›› Անժելիկա Մաշուրյան

 

Լավագույն դերասանուհի երկրորդ պլանի
1. ‹‹Երկու աշխարհից ի հիշատակ›› Ելենա Պրոխորենկո
2. ‹‹Անպոչ ճգնավորը››- Նարինե Գրիգորյան

3. ‹‹Խաղ իմ կանոններով››- Լիա Զախարյան

 

Լավագույն դերասան
1. ‹‹Փուշը›› - Ժան Պիեռ Նշանյան
2. ‹‹Փարաջանով›› - Սերժ Ավեդիքյան
3. ‹‹Ռոմանտիկները›› - Նարեկ Ներսիսյան

 

Լավագույն դերասան երկրորդ պլանի
1. ‹‹Անպոչ ճգնավորը››-Աշոտ Ադամյան
2. ‹‹Կաուչո››-Մանվել Խաչատրյան

3. ‹Երկու աշխարհից ի հիշատակ››-Ռուբեն Աբրահամյան

 

 

Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ
1. ‹‹Դիալոգներ›› - Դիանա Կարդումյան
2. ‹‹Անպետքը›› - Արշակ Զաքարյան
3. ‹‹Սպիտակ գառան երազը›› - Հրանտ Վարդանյան

 

Լավագույն վավերագրական ֆիլմ
1. ‹‹Նամակ մորը›› - Աշոտ Սարգսյան
2. ‹‹Բաժանորդը ժամանակավորապես անհասանելի է››- Արման Երիցյան
3. ‹‹Հայաստանն անտեսանելի երկիր է›››- Մարիամ Օհանյան

 

Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ
1. ‹‹Արշալույս››- Վրեժ Քասունի
2. ‹‹Լալ որդու առակը››- Արմեն Ռոնով
3. ‹‹Վիշապագորգի գաղտնիքը›› -Գայանե Մարտիրոսյան

 

Լավագույն դեբյուտ
1. ‹‹Ճանապարհ›› - Ալեքսանդր Բաղդասարյան
2. ‹‹Պետք ե՞մ ես ձեզ››- Սեգ Կիրակոսյան
3. ‹‹Հարություն›› - Ալեն Մանուկյան

 

Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ
1. ‹‹Kinshasa Mboka Te››- Ռաֆֆի Աղեկյան
2. ‹‹Արևմտյան Հայաստան, կորսված դրախտ››- Միքայել Շախնազարյան
3. ‹‹Ալպինիստները››- Արշալույս Հարությունյան

Նկարներ
տեսանյութեր

Անվանակարգեր

Լավագույն խաղարկային ֆիլմ

Լավագույն ռեժիսոր

Լավագույն օպերատոր

Լավագույն սցենարիստ

Լավագույն նկարիչ

Լավագույն կոմպոզիտոր

Լավագույն դերասանուհի

Լավագույն դերասանուհի երկրորդ պլանի

Լավագույն դերասան

Լավագույն դերասան երկրորդ պլանի

Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ

Լավագույն վավերագրական ֆիլմ

Լավագույն անիմացիոն ֆիլմ

Լավագույն դեբյուտ կամ տարվա հայտնություն

Լավագույն արտասահմանյան ֆիլմ